Poćwicz Serwis

Poćwicz Serwis

Serwis Powinien być naszym atutem i ułatwiać wygranie gema, a często kończy się przegraną. Sprawdź jak to zmienić i skorzystaj z naszej promocji.

Czasem sama myśl o nim, powoduje stres, który niemal uniemożliwia celne podanie. Dalej idzie już z górki. Coraz większa frustracja doprowadza do coraz większego zniecierpliwienia, a to z kolei powoduje kolejne błędy i koło się zamyka. Dlatego dzisiaj o tym jak serwować mocno i precyzyjnie. A na koniec mamy dla Was kosz piłek! Tak, za darmo.


Wyrzut

Właśnie tutaj zaczyna się najwięcej problemów, bo wyrzucenie piłki za nisko, za wysoko, lub w złym kierunku sprawia, że zamiast zaatakować serwisem przeciwnika, sami musimy się ratować by w ogóle piłka przeszła nad siatką i trafiła w karo.
Błąd nr. 1 – piłka wyrzucona za nisko
Jeśli musimy się zginać by trafić piłkę, lub trafiasz ją mając zgięty łokieć, to znak, że wyrzucasz piłkę za nisko. Przez to masz mniej czasu na każdy element, od porządnego zamachu po energiczne wyjście z nóg, które są kluczowe dla prędkości i precyzji zagrania. Piłkę wyrzucamy minimum na wysokość pełnego dosięgu rakietą.
Błąd nr. 2 – piłka wyrzucona za wysoko
Lepiej wyrzucić za wysoko niż za nisko, lecz przesadzając stracisz dynamikę uderzenia i istnieje ryzyko, że zdrzemniesz się czekając aż piłka w końcu opadnie na odpowiedni poziom.
Błąd nr. 3 – piłka wyrzucona w złym kierunku
Owszem, wyrzutem piłki decydujemy o kącie zagrania i powinniśmy wyjść mocno z nóg do niej, lecz nie chodzi o to byśmy ganiali za piłką, którą przed chwilą wyrzuciliśmy.
Co zrobić?
  1. Zawsze wyrzucamy piłkę wyprostowaną ręką. Wykonujemy ruch, jakbyśmy chcieli podnieść kubek z wodą, ustawiony we wnętrzu dłoni (bez rozlania zawartości). Zapobiegnie to niekontrolowanym ruchom ręki i brakowi koordynacji, a tym samym lataniu piłki na prawo i lewo.
  2. Nie trzymamy piłki palcami. Piłka leży w dłoni i jest lekko podtrzymywana kciukiem.
  3. Ćwiczymy tak długo wysokość wyrzutu, aż osiągniemy idealną dla nas wysokość.


Pozycja

Jeśli stoimy na linii końcowej przodem do kortu, lub pod kątem dużo mniejszym niż 45 stopni, znacznie osłabiamy podanie. By serwis był mocny, nie musimy napinać  ręki by tzw. “przyłożyć”, lecz zapracować całym ciałem.
Co zrobić?
  1. Stajemy pod kątem około 45 stopni do linii końcowej.
  2. Po wyrzucie uginamy kolana i przyjmujemy ciałem pozycję łuku. Pozwoli nam to skumulować energię i użyć jej przy wyjściu w górę do uderzenia, dzięki czemu nasz serwis będzie miał odpowiednią dynamikę i prędkość.

 

Usztywnianie lub wstrzymywanie ręki

Usztywniając rękę i napinając mięśnie, wydaje nam się, że zaserwujemy o wiele mocniej, podczas gdy, jest dokładnie odwrotnie. Owszem, przez jakiś czas serwis napiętą ręką może być skuteczny, następnie przestanie być, a my udamy się do rehabilitanta z potwornym bólem ramienia uniemożliwiającym dalszą grę.
Wstrzymywanie ręki jest typowe dla graczy bojących się zaserwować. Bojąc się popełnić błąd wstrzymujemy rękę i… przez to właśnie, popełniamy błąd serwisowy.

Co zrobić?
  1. Przed serwisem upewniamy się, że cała ręka jest rozluźniona, co zapewni nam odpowiednie rozpędzenie rakiety za plecami.
  2. Nie boimy się zaserwować. Większą szansę na trafienie mamy serwując odważnie niż bojaźliwie.

 

 

Wyjście z nóg

Dużej ilości z nas wydaje się, że serwuje nie wiadomo jak dynamicznie. Serena i Novak po prostu mogliby się uczyć od nas! Prawda jest taka, że często nasze stopy nawet nie odrywają się od podłoża, więc jakim cudem mielibyśmy mocno serwować?

Co robić?
  1. Poprosić kogoś by nagrał nas podczas serwisu, wtedy najlepiej zobaczymy wyjście z nóg i je skorygujemy.
  2. Wyskakujemy energicznie do góry i do przodu – to nada ogromnej prędkości piłce bez dodawania siły ręką.

 

Mądrość na koniec

Serwujemy, serwujemy i serwujemy! A u nas, przy rezerwacji telefonicznej, na hasło: “Serwis” otrzymacie kosz piłek do ćwiczenia serwisu ZA DARMO na całą zarezerwowaną godzinę!* Całą godzinę, możecie ćwiczyć serwis sami lub grając z kimś (serwis i return). Do zobaczenia na korcie!
*Regulamin:
  1. Organizatorem promocji “Poćwicz serwis” jest KS Grzegórzecki.
  2. Promocja obejmuje korty przy Al. Pokoju 16, przez cały tydzień w godzinach 6:00-14:00.
  3. Każdy klient rezerwujący kort na 1h w w/w terminie, na hasło: “Serwis” może pożyczyć bez dodatkowej opłaty, kosz piłek tenisowych, które jest zobowiązany zwrócić w całości, po skończonej grze.
  4. Klient jest odpowiedzialny za koszyk oraz piłki, w czasie ich użytkowania i ponosi odpowiedzialność za ewentualne zniszczenie lub zgubienie piłek lub kosza.
  5. Skorzystanie z promocji “Poćwicz serwis” równoznaczne jest z akceptacją regulaminu.